Ród Er Nyphala

Forum, na którym przeprowadzane będą klimatyczne sesje obejmujące członków rodu oraz omawiane będą sprawy rodowe NC.


#1 2013-09-23 23:50:39

Vamirelle

Administrator

Zarejestrowany: 2013-07-14
Posty: 31
Punktów :   

Devotka

Zgodnie z rzuconym pomysłem, zamieszczam pierwsze trzy propozycje na alchemiczny kącik w Devotce:)

Z kociołka panny Vamirelle

I
Gdy dzień zbyt krótkim się okazał, a pracy wcale nie ubyło, zaparzyć należy w glinianej misie garść liści suszonych Ziela Białego i na jeden obrót klepsydry małej odstawić. Taki oto napar duszkiem pić należy do cna, a siły powrócą nie bacząc na to, czy dzień to, czy noc, czy wczesny ranek.


II
Na rany na ciele maści wszelakiej, okład i opatrunek przygotować trzeba. Konieczne do tego są kwiaty Illani, co z siły uzdrawiania powszechnie się zna. koszyczek tych kwiatów narwać należy utrzeć w moździerzu wraz ze szczyptą piołunu. Dzban wody czerpanej ze studni głębokiej wlać do kociołka i zagrzać ją całkiem, aż gotować się zacznie. Utarte na proszek ziółka wsypać do misy trzeba i dodać gorącej wody studziennej, aż gęstą maź się uzyska. Taką mieszankę należy w płótno niegrube owinąć i taki okład do rany przyłożyć. Nie minie pięć nocy i dni, a rana goić się pięknie będzie.

Owa receptura na rany cielesne skutkuje jedynie. Wszak rany na sercu wyleczyć może jedynie przesypany w klepsydrze piasek lub inne serce do pociechy gotowe.


III
Gdy uczta zbyt obfita była lub wieczór w karczmie zbytnio zakropiony, udać się trzeba na spacer za miejski mur i Plamistego Ostropestu owoców nazbierać dwie garście. W kociołku owoce gotować cierpliwie, aż całkiem miąsz ze skórki obejdzie. Wtedy do dzbana przecedzić dokładnie wygotowany sok, a gdy nieco przestygnie pić cały dzionek do ujrzenia czystego dna dzbana. Ziółko strute ciało wybawi, a spacer dobrze zrobi zmęczonej głowie i do następnej biesiady, czy wizyty w karczmie odpowiednio zaprawi trzewia.


Pojawia się też moje pytanie odnośnie samego dodawania swojej twórczości do devotki:
Czy teksty możesz zamieszczać tylko Ty jak r. naczelna? Próbowałam coś dodać ostatnio, ale raczej mi nie wyszło:P Inna sprawa, że faktycznie pierwszy raz się w to bawię i nie ogarniam jeszcze tej działki od tzw. "kuchni" Będę Ci więc wdzięczna za wskazówki i informacje:)

Offline

 

#2 2013-09-24 12:31:37

Aurea

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-17
Posty: 31
Punktów :   

Re: Devotka

Świetne sama się zapuściłam z pisaniem. Tak, tylko ja mogę dodawać teksty. Zazwyczaj jak zbiorę ok. 8 artykułów ruszam z wydaniem (ostatnio znalazłam informacje, że Devotka była niegdyś co tydzień wydawana - marzenie ). Ogarnę się i postaram szybciutko zmajstrować kolejny numer

Offline

 

#3 2013-09-25 16:28:24

Vamirelle

Administrator

Zarejestrowany: 2013-07-14
Posty: 31
Punktów :   

Re: Devotka

Raz w miesiącu, moim zdaniem, całkowicie wystarczy;) Trzeba dać szansę ludziom się nacieszyć;p A noo...i te...komentarze;p Chciałabym wstawić swój, a mi się nie udaje

Offline

 

#4 2013-09-25 18:28:36

Aurea

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-17
Posty: 31
Punktów :   

Re: Devotka

Pisałam do Taya, już się pojawia więc może coś ogarnie

Offline

 

#5 2013-09-25 21:53:34

Vamirelle

Administrator

Zarejestrowany: 2013-07-14
Posty: 31
Punktów :   

Re: Devotka

Super:) Tay się pojawia, więc jest nadzieja, że Devo przetrwa;)

Offline

 

#6 2013-12-09 09:33:02

Aurea

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-17
Posty: 31
Punktów :   

Re: Devotka

Poczta na Devortis mi nie działa, ale informuję, że wróciłam i jeśli Aurea nie będzie już potrzebna, wkrótce zrobię zmianę postaci na Dziką

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dsw-dm2009.pun.pl www.harrypottersite.pun.pl www.gornictwo.pun.pl www.roma.pun.pl www.inzynieriabezpieczenstwa.pun.pl